Relaxační, kondiční a sportovní masáže

Masáž jednotlivých částí těla

klasická masáž

Šíje

Jedná se o masáž oblasti krční páteře a horní části páteře hrudní. Zahrnuje především masáž svalu trapézového, nejvíce namáhaného (společně se zdvihačem hlavy) při dlouhodobé sedavé činnosti. Je to sval, který přitahuje rameno směrem k páteři, ale zároveň ho zdvihá a stahuje dolů. Tuto masáž je možné provádět v leže i v sedě.

Délka cca 20 minut.

Záda

Při masáži zad je největší pozornost věnována svalům kolem páteře (tzv. vzpřimovače páteře). Jakou mají tyto svaly hlavní funkci napovídá jejich souhrnný název. Kromě toho se podílejí i na úklonech a rotaci páteře. Je zřejmé, že vzpřimovače páteře jsou svaly namáhané téměř při každém pohybu a tak si zvláštní péči skutečně zaslouží. V povrchové vrstvě se dále masíruje mohutný široký sval zádový, dále pak svaly mezižeberní a svaly lopatky.

Délka cca 30 minut.

Dolní končetiny

Masáž dolní končetiny zahrnuje prsty nohy, chodidlo, nárt, Achillovu šlachu, kotník, bérec, lýtko, koleno, čtyřhlavý sval stehenní (quadriceps), dvojhlavý sval stehenní (biceps) a hýždě.

Délka cca 40 minut.

Horní končetiny

Masáž horní končetiny zahrnuje prsty ruky, dlaň, hřbet, předloktí, biceps, triceps a sval deltový.

Délka cca 20 minut.

Celková masáž

Masáž celého těla je prováděna stejným způsobem jako jednotlivé části těla jen s drobnými rozdíly. Začíná se masáží zad a šíje, pokračuje se dolními končetinami a na závěr se masírují končetiny horní.

Délka cca 90 minut.